Beauty&Hair Expo Zagreb

U petak, 8. ožujka 2024. godine, 58 učenika naše škole zanimanja frizer, kozmetičar i tehničar nutricionist sudjelovalo je na 25. sajmu Beauty&Hair Expo Zagreb 2024., događanju pod nazivom Majstori ljepote - Dani frizera i kozmetičara Hrvatske obrtničke komore.
Sudjelovanje je financirano sredstvima Ministarstva znanosti i obrazovanja u okviru projekta Strukom i srcem do dobrih djela.

Strukom i srcem do dobrih djela

Naziv projekta: Strukom i srcem do dobrih djela

Nositelj projekta: Srednja strukovna škola Marko Babić

Vrijeme provedbe: do 31. kolovoza 2024.

Vrijednost projekta: 3.250 EUR (100% bespovratna sredstva)

Projekt se financira u okviru ˝Poziva za financiranje projekata u sklopu izvannastavnih aktivnosti osnovnih i srednjih škola te učeničkih domova u školskoj godini 2023./2024.˝ kojeg je objavilo Ministarstvo znanosti i obrazovanja.

U okviru redovnog odgojno-obrazovnog programa u Srednjoj strukovnoj školi Marko Babić od 2021. godine djeluje i školski volonterski klub, kao izvannastavna aktivnost. Osnovna je svrha volonterskoga programa Srednje strukovne škole Marko Babić stvaranje aktivnih sudionika društva, čija je svrha sukreiranje rada zajednice u kojoj žive. Škola, kao odgojno-obrazovna ustanova, ima za cilj prenositi značajke volonterstva mlađim naraštajima te im usaditi osjećaj za bližnje, potrebite i sve ljude koji ih okružuju. Volonteri su pomagači, ali i pokretači i nositelji pozitivnih promjena te graditelji odgovornih, aktivnih i humanih zajednica. Svaki oblik iskustvenog učenja nudi bogati potencijal za treniranje vještina, primjerice upravljanje vremenom, planiranje rada surađivanje u timovima, pribavljanje materijala i odabir informacija, pronalazak i korištenje pomagala itd. Njihovim se djelovanjem u zajednici ostvaruju različite koristi; djelovanjem na školu i užu lokalnu zajednicu volonteri si kreiraju bolju i poticajniju sredinu te im je lakše ispuniti svoja vlastita očekivanja, interese i želje. Također, zajednica postaje povezanija te ugodnije mjesto za život svih članova. Opći cilj djelovanja volonterskog školskog kluba je zajednica po mjeri učenika, prihvaćanje različitosti i interkulturalnosti našega kraja te učenici kao graditelji sretne i humanije budućnosti i pokretačka snaga aktivnog i odgovornog društva te održivog razvoja.

Opći cilj projekta je obogatiti ponudu izvannastavnih aktivnosti, tj. školskog volonterskog kluba te podići razinu svijesti o značaju volontiranja i angažiranja u zajednici kao i promoviranje volontiranja kroz strukovna zanimanja.

1. Senzibiliziranje zajednice za one kojima je pomoć potrebna.
  2. Njegovanje volonterstva među učenicima, roditeljima učenika i nastavnicima.
  3. Proširiti i obogatiti aktivnosti školskog volonterskog kluba.
  4. Povećati vidljivost aktivnosti školskog volonterskog kluba u lokalnoj zajednici.
  5. Povezivanje različitih strukovnih zanimanja kroz zajedničke aktivnosti u školskom volonterskom klubu Srednje strukovne škole Marko Babić.

« Travanj 2024 »