E-katalog

U okviru projekta Eko proizvodi od lavande izrađen je katalog proizvoda koji možete pogledati na poveznici:

Mini polje lavande

U okviru projekta Eko proizvodi od lavande održana je u srijedu, 21. lipnja s početkom u 8:00 sati održana je, u dvortu škole, projektna aktivnost Sadnja mini polja lavande.

Na projektnoj aktivnosti su sudjelovali učenici zanimanja Poljoprivredni tehničar - fitofarmaceut i nastavnici naše škole.

Učenici su pripremili zemljište i sadnice te premjerili su redove za sadnju.

Posadili su ukupno 360 sadnica lavande.

Posjet Ekološko-društvenom vrtu Vukovar – EKO START

U okviru projekta Eko proizvodi od lavande održana je u ponedjeljak, 20. lipnja, s početkom u 11:00 sati održana je projektna aktivnost posjete polju lavande u Ekološko-društvenom vrtu Vukovar - EKO START. Na projektnoj aktivnosti su sudjelovali učenici naše škole.

Učenici su u pratnji nastavnika posjetili polja lavande Vukovarska lavanda. Upoznali su se s načinom i vremenom sadnje lavande, procesima održavanja i berbe lavande, pripremom proizvoda od lavande i procesima prerade cvjetova.

Sudionici projektne aktivnosti su imali priliku sudjelovati u berbi cvjetova lavande.

Školski sajam

U okviru projekta Eko proizvodi od lavande održana je u ponedjeljak, 22. svibnja, i utorak, 23. svibnja, s početkom u 10:00 sati održana je, u dvorištu škole, projektna aktivnost Školski sajam.

Na projektnoj aktivnosti su sudjelovali učenici i nastavnici naše škole te učenici osmih razreda i njihovi nastavnici iz Osnovne škole Antuna Bauera, Osnovne škole Mitnica, Osnovne škole Nikole Andrića Vukovar, Osnovne škole Siniše Glavaševića, Osnovne škole Dragutina Tadijanovića te Osnovne škole Josipa Matoša.

Sudionici projektne aktivnosti su imali priliku probati i kupiti eko proizvode od lavande: kremu za ruke, šampon za kosu, tonik za lice, sapune i šumeće kupke te balzam za usne.

Radionica izrade eko proizvoda od lavande

U okviru projekta Eko proizvodi od lavande održana je 23. ožujka 2023. radionica izrade proizvoda.

Na radionici su sudjelovali učenici i nastavnici škole.

Učenici su pravili smjesu za kreme za ruke i pripremali pakiranja.

Radionica izrade eko proizvoda od lavande

U okviru projekta Eko proizvodi od lavande održana je 11. veljače 2023. radionica izrade proizvoda.

Na radionici su sudjelovali učenici i nastavnici škole.

Učenici su sjeckali korice voća za potrebe izrade bioenzima. Pravili su smjesu za sapune i izlijevali u kalupe te ih potom dekorirali. Miješali su i oblikovali smjesu za šumeće kupke.

Projektnu aktivnost možete pogledati u video uratku: Radionica izrade proizvoda.

Radionica izrade logotipa Učeničke zadruge

U okviru projekta Eko proizvodi od lavande održana je 9. veljače 2023. radionica izrade logotipa Učeničke zadruge Ister.

Učenici su upoznati s ciljevima projekta i planiranim projektnim aktivnostima te su na radionici izrađivali vlastite prijedloge logotipa.

Eko proizvodi od lavande

Naziv projekta: Eko proizvodi od lavande

Nositelj projekta: Srednja strukovna škola Marko Babić

Vrijeme provedbe: do 31. kolovoza 2023.

Vrijednost projekta: 30.000,00 kuna (100% bespovratna sredstva)

Projekt se financira u okviru ˝Poziva za financiranje projekata u sklopu izvannastavnih aktivnosti osnovnih i srednjih škola te učeničkih domova u školskoj godini 2022./2023.˝ kojeg je objavilo Ministarstvo znanosti i obrazovanja.

U okviru redovnog odgojno-obrazovnog programa u Srednjoj strukovnoj školi Marko Babić od 2016. godine djeluje i Učenička zadruga Ister, kao izvannastavna aktivnost. Cilj zadruge je stvaranje poticajnog okružja za razvoj poduzetničke kompetencije učenika. Povezivanje škole s gospodarstvom, tržištem rada i lokalnom/ regionalnom zajednicom s posebnim naglaskom na mentorski rad i iskustveno učenje, učenicima  razvija osjećaj za inicijativu i poduzetništvo, tj. poduzetnička znanja, vještine i stavove. Zadruga učenicima omogućuje primjenu teorijskih znanja u praksi i razvoj vještina i kompetencija za proizvodnju i plasman proizvoda.

Opći cilj projekta je obogatiti ponudu izvannastavnih aktivnosti, tj. Učeničke zadruge, kako bi se osim praktičnih, razvijale i poduzetničke, digitalne i komunikacijske vještine učenika.

1. Jačanje kompetencija učenika i nastavnika za projektni način razmišljanja, poduzetnički duh i timski rad.
  2. Unaprijeđenje i moderniziranje aktivnosti Učeničke zadruge.
  3. Povećanje vidljivost aktivnosti i proizvoda Učeničke zadruge u lokalnoj zajednici.
  4. Povezivanje različita strukovna zanimanja kroz zajedničku aktivnost u Učeničkoj zadruzi.

« Travanj 2024 »