Izrada drvenih kućica za ptice i hotela za kukce

U četvrtak, 18. travnja 2024. godine, održana je radionica izrade kućica za ptice i hotela za kukce. Na projektnoj aktivnosti, koja se odvila u društveom centru škole, sudjelovali su članovi školskog Volonterskog kluba te zainteresirani učenici i nastavnici.

Kućice za ptice su sudionici aktivnosti izradili od drvenih paleta, a ukrasili su ih ekološki prihvatljivim materijalima. Hotele za kukce su izradili od trske.
Nakon što su su pripremili kućice za ptice i hotele za kukce, učenici su ih postavili u školskom dvorištu.

Provedbu projektne aktivnosti možete pogledati u Vukovarskoj kronici Osječke televizije: Vukovarska kronika

Volontiraj I TI

U četvrtak, 7. ožujka 2024. godine, održana je edukacija i radionica na temu Volontiraj I TI koju su održali volonteri PRONI Centra za socijalno podučavanje.

Sudionici prve aktivnosti bili su učenici 1. razreda naše škole koji su kroz predavanje upoznati s osnovnim pojmovima volonterstva: volonter, organizator volontiranja, prava i obveze volontera, volonterske aktivnosti i programi, dobrobiti volontiranja i slično.

(P)ostani volonter

Naziv projekta: (P)ostani volonter

2023-3-HR01-ESC30-SOL-000178599

Nadležnost: Agencija za mobilnost i programe EU (AMPEU)

Nositelj projekta: Srednja strukovna škola Marko Babić

Program: Europske snage solidarnosti - projekti solidarnosti

Vrijednost projekta: 8.028 EUR

EU financiranje: 100%

Trajanje projekta: 12 mjeseci

Vrijeme početka projekta: 1. ožujka 2024.

Vrijeme završetka projekta:  28. veljače 2025.

Neformalna skupina mladih prepoznala je probleme u vlastitoj lokalnoj zajednici i razvila ideju o projektu osnaživanja školskog volonterskog kluba. Planirane projektne aktivnosti su: edukacija na temu Volontiraj i TI, izrada drvenih kućica za ptice u školskom dvorištu, priprema i bojanje školske ograde, volonterska akcija u društvenom vrtu Eko Start, aktivnost Recikliraj i ti, uređenje zelenog kutka, kulinarska radionica s članovima Ugruge osoba s intelektualnim oštećenjem Golubica Vukovar, sportska aktivnost i uređenje školskih sportskih terena, radionica na temu Jednaki u različitosti u Tehničkoj školi Nikole Tesle, uređenje interkulturalne učionice, izrada jednostavnog priručnika o značenju volontiranja, završni događaj.

1. Razviti svijest mladih o značenju volontiranja.
  2. Promicati solidarnost kroz volontiranje i doprinos lokalnoj zajednici.
  3. Osvijestiti mlade o potrebi međusobnog povezivanja i učenja kroz volonterske aktivnosti.
  4. Podizati razinu svijesti pojedinca u zajednici.
  5. Poboljšati vještine i kompetencije mladih za osobni i društveni razvoj.

Ova publikacija odražava isključivo stajalište autora publikacije i Europska komisija se ne može smatrati odgovornom prilikom uporabe informacija koje se u njoj nalaze.

« Travanj 2024 »