Naknadne prijave, promjene i odjave ispita

Naknadne prijave, promjene i odjave ispita propisane su člankom 17. i 18. Pravilnika o polaganju državne mature.

Prijava ispita državne mature za ljetni rok 2017. završila je 15. veljače 2017. u 12:00 sati. Studijske programe moguće je odabirati ili promijeniti do 17. srpnja 2017. godine

Naknadne prijave, promjene ispita

Rok: do 08. svibnja 2017. (uključujući taj dan)

• Učenici koji ove školske godine završavaju četvrti razred u srednjim školama u Republici Hrvatskoj zamolbu za naknadnom prijavom ili promjenom prijavljenoga ispita dostavljaju Školskom ispitnom povjerenstvu koje donosi odluku o opravdanosti zahtjeva i o tome obavještava Centar.

• Za postupak naknadne prijave ispita, promjene prijavljenih ispita i promjeni razine ispita učenici se trebaju javiti ispitnome koordinatoru u školi.

• Ostali pristupnici zamolbu s priloženom dokumentacijom iz koje je vidljiva  opravdanost razloga za naknadnom prijavom ili promjenom ispita, dostavljaju Centru putem pošte na adresu:

Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja
Ulica Damira Tomljanovića-Gavrana 11
Naznaka - Povjerenstvo za ispite DM

Obrasci zamolbe (zatražiti kod ispitnog koordinatora) :

Zamolba za naknadnu prijavu
Zamolba za promjenu ispita
Zamolba za promjenu razine ispita

Napomena:
- uz zamolbu za naknadnu prijavu ispita potrebno je dostaviti dokumentaciju kojom         se  dokazuje razlog i opravdanost neprijavljivanja ispita u propisanom roku.

- uz zamolbu za promjenom ispita i promjenom razine prijavljenoga ispita potrebno je dostaviti dokumentaciju kojom se dokazuje razlog i opravdanost zamolbe.

- Nepotpune zamolbe Povjerenstvo neće razmatrati.

Odjave ispita

Rok: do 18. svibnja 2017. (uključujući taj dan)

Učenici koji ove školske godine završavaju četvrti razred u srednjim školama u Republici Hrvatskoj ispite odjavljuju u svojim školama, na način da se jave ispitnome koordinatoru u školi, koji će ih uputiti u daljnje postupanje.

Ostali pristupnici javljaju se Centru putem e-maila: odjava@ncvvo.hr  putem koje će dobiti naputak o daljnjim postupcima.

Za dodatne informacije i pomoć s pitanjima koja se odnose na državnu maturu pristupnicima su na stranici Postani-student, dostupni Priručnici za prijavu ispita državne mature prema kategorijama pristupnika s detaljnim informacijama.

Za dodatna pitanja možete se javiti telefonom na broj Info centra:  01 4501 899  ili   e-mailom info.centar@ncvvo.hr .

Jesenski rok mature

Priloženi dokumenti: