Volonterska nagrada u kategoriji poticanja razvoja volonterstva

Autor: Suzana Bingulac Beretin, 5. 12. 2022.

Povodom Međunarodnog dana volontera, PRONI CENTAR za socijalno podučavanje, nositelj programa Volonterski centar Vukovar, 5. prosinca 2022. godine uručio je godišnje volonterske nagrade pojedincima i organizatorima volontiranja s područja grada Vukovara.

Volonterska nagrada za 2022. godinu pod sloganom ''Učinimo našu zajednicu boljom'' u kategoriji nagrada za poticanje razvoja volonterstva uručena je učenicima volonterima naše škole.

Tek potkraj prošle godine, škola je pokrenula i osnovala školski Volonterski klub te krenula u planiranje razvoja volonterstva. Cijela godina je bila u potpunosti posvećena tom cilju.

Na razvoju volonterstva i školskog Kluba, a samim time i jačanju svijesti i motivacije među mladima, radilo se kroz ulaganje u znanja i vještine mladih, putem poticanja istih na sudjelovanja u obrazovnim aktivnostima u području volonterstva te kroz planiranje, pripremu i provedbu niza volonterskih akcija, kako u školi, tako i u lokalnoj zajednici, samostalno ili u suradnji s drugim dionicima. Osim toga, školski djelatnici, ulagali su i u razvoj vlastitih kapaciteta u svrhu kvalitetnijeg upravljanja volonterima i djelovanja Kluba.

Poticanje razvoja volonterstva značajno je doprinijelo povećanju broja članova školskog Volonterskog kluba, međusobnom povezivanju učenika, kako unutar škole, tako i među školama, kao i s djelatnicima škole, roditeljima, ali i članovima zajednice u čijem okruženju su se aktivnosti provodile.