Valentinovo

Autor: Nevena Varga, 17. 2. 2021.

Ljubav u doba korone

„Ljubav je kao virus. Može se dogoditi bilo kome i u bilo koje vrijeme!“

Maya Angelou

I ove godine, u našoj školskoj knjižnici, na malo drugačiji način, pod maskama, obilježili smo Dan sv. Valentina – poznatiji kao Dan zaljubljenih.

Učenici 4a/1 s knjižničarkom Jekom Grubić vodili su zanimljivu debatu o važnosti ljubavi u svakodnevnom životu i o izražavanju osjećaja prema dragoj osobi. Učenici su naglasili da im je još uvijek draže iskazivanje osjećaja izravno, kroz „živu riječ“ nego pomoću suvremene tehnologije.

Zajedno s učenicima 4.a i 4.a/1 knjižničarka Ljilja Bardić napravila je retrospektivu ljubavne poezije hrvatskih književnika- A. G. Matoša, A. B. Šimića, T. Ujevića i D. Cesarića- koji će ove godine biti na eseju državne mature.

Nakon ljubavne poezije iz muškog pera, proučili smo i poeziju Vesne  Parun. Učenice je posebno dirnula antologijska pjesma „Ti koja imaš nevinije ruke“

I na kraju, nadam se da će Vam se od svih virusa kojima nas plaše, dogoditi samo virus ljubavi.

knjižničarka Ljilja Bardić