Početna konferencija projekta "Kompetencije za budućnost"

Autor: Jasna Jocković, 17. 6. 2015.

ILOK, 16.06.2015.

Kroz Početnu konferenciju, u Iloku je danas široj javnosti predstavljen projekt "Kompetencije za budućnost". Projekt je započeo 1. svibnja 2015. godine, a nositelj projekta je Srednja škola Ilok.

Tijekom Početne konferencije, ispred Srednje škole Ilok sve prisutne je pozdravio ravnatelj škole Ivan Bošnjak, dok se prisutnima ispred Agencije za razvoj Vukovarsko-srijemske županije Hrast d.o.o. obratio voditelj Odjela za poljoprivredu i ruralni razvoj Mario Bušić.

Uz AR Hrast, partneri na ovom projektu su i Poljoprivredna škola Zagreb te Strukovna škola Vukovar koje su predstavljale ravnateljica Poljoprivredne škole Zagreb Marica Berdik i Branka Lavrić, kordinator ispred Strukovne škole Vukovar.

Ciljeve i aktivnosti projekta, kao i očekivane rezultate prisutnima je predstavio voditelj projekta Alojzije Suknović. Ivica Marinić ispred zagrebačke Poljoprivredne škole kao projektni ekspert održao je prezentaciju na temu „Važnost učeničke zadruge u razvoju strukovne škole“, dok je Ružica Zucić ispred vinkovačke Poljoprivredne škole predstavila Učeničku zadrugu „Agro“ te projekt Next Generation“.

U ime župana vukovarsko-srijemskog Bože Galića prisutnima se obratio zamjenik župana Željko Cirba te gradonačelnik  grada Iloka Zvonimir Dragun.

Po pitanju samog projekta, kroz 12 mjeseci provest će se aktivnosti u vrijednosti 1.214.993,15 kuna, a bespovratna sredstva su osigurana u iznosu od 100%.

Projektne aktivnosti namijenjene su poticanju angažmana u osobnom razvoju, unapređenju znanja i vještina nastavnika i samih učenika, te shodno tome povećanju zapošljivosti i bolji položaj na tržištu rada.“