Posjeta Poljoprivrednoj školi Zagreb

Autor: Jasna Jocković, 21. 5. 2015.

ZAGREB – U utorak, 20. svibnja 2015. godine, u prostorima Poljoprivredne škole Zagreb održan je sastanak u cilju razmjene iskustva između prijavitelja projekta „Kompetencije za budućnost“ Srednje škole Ilok te partnera na projektu Strukovne škole Vukovar, Agencije za razvoj Vukovarsko-srijemske županije Hrast d.o.o. i Poljoprivredne škole Zagreb. Na sastanku su sudjelovali predstavnici institucija, ravnatelji i profesori strukovnih predmeta te članovi projektnog tima.

Glavni razlog posjete Poljoprivrednoj školi Zagreb je savjetovanje oko osnivanja budućih učeničkih zadruga Srednje škole Ilok i Strukovne škole Vukovar, te izrade izvannastavnog kurikuluma učeničkih zadruga. Predstavnici Poljoprivredne škole Zagreb predstavili su svoja iskustva i sve korake nužne u procesu od ideje osnivanja učeničke zadruge, samog osnivanja, izrade plana aktivnosti pojedinih sekcija pa do konkretnih aktivnosti i konačnih proizvoda samih zadruga.

Nakon diskusije, predstavnici prijavitelja i partnera iz Vukovarsko-srijemske županije imali su priliku razgledati unutarnje i vanjske prostore škole, školski vrt, staklenike, plastenike te ostale sustave i opremu, odnosno i upoznati se sa svim proizvodima i uslugama koje nudi učenička zadruga Poljoprivredne škole Zagreb.

Podsjetimo, projekt Kompetencije za budućnost je započeo 1. svibnja 2015. godine. Kroz 12 mjeseci provest će se aktivnosti u vrijednosti 1.214.993,15 HRK, a bespovratna sredstva su osigurana u iznosu od 100%. Projektne aktivnosti su namijenjene poticanju angažmana u osobnom razvoju, unapređenju znanja i vještina nastavnika i samih učenika, te shodno tome povećanju zapošljivosti i bolji položaj na tržištu rada.