Autor: Katarina Dinješ Gros, Nevena Varga, 15. 10. 2012.

Danas su učenici, stručni učitelji i profesori Strukovne škole Vukovar
obilježili Dan škole. Prije devet godina uselili smo u novu školsku
zgradu te se 15. listopada obilježava kao Dan škole.

Dan škole proslavljen je u školskoj zgradi i Sportskoj dvorani Borovo naselje.
U prostorijama školskih praktikuma, školskoj knjižnici te učionicama i
školskom holu održano je šest radionica.

Veselo i kreativno bilo je u praktikumima za frizerstvo i kozmetiku gdje su održane dvije radionice-revija frizura i  šminke. Ove radionice održale su kolegice Dubravka Endrich, Snežana Živković, Ksenija Franić, Živka Rajačić, Snježana Šarić i Nebojša Manojlović te učenice 2.g  i 2.h/1 razreda te frizerka Rebeka iz  3.g razreda. 3.b razred sa svojom razrednicom Jolankom Randović imao je radionicu u svojoj učionici.

Zanimljivu i edukativnu radionicu o hrani kroz povijest, u sklopu dodatne nastave, održala je kolegica Dubravka Hrček s angažiranim učenicama 3.a razreda. Kao rezultat istraživanja učenica o hrani, na tri plakata tematski je predstavljena  hrana kroz povijest pod nazivima - Hrana u prapovijesti,  Antika za stolom i  Srednjovjekovna gozba.

U školskoj knjižnici održana je radionica pod imenom Poznati Vukovarci. Radionicu je održao Aktiv profesora hrvatskoga jezika. Učenici 3. c/1 i 3.d/1 razreda istraživali su biografije poznatih književnika, povjesničara, znanstvenika i sportaša grada Vukovara. Učenici su se pismima zahvalili Lavoslavu Ružički, Pavlu Pavličiću, Antunu Gustavu Matošu, Siniši Glavaševiću, Nikoli Andriću, Mirni Jukić i Sandri Paović za izniman doprinos gradu i Hrvatskoj.  Plakat je grafički uredila i realizirala učenica 2.a razreda, Darija Lisičar.

Aktiv profesora tjelesne i zdravstvene kulture trudi se svake godine promovirati natjecateljski duh te druženje između profesora i učenika. Tako su i ove godine u  Sportskoj dvorani Borovo naselje održani turniri. Snage su odmjerili profesori i učenici. Muški  dio ekipe
natjecao se u nogometu, dok su se žene odlučile za odbojku. Prvo mjesto u nogometu osvojio je 4. b/1, drugo mjesto 3. f/1,  a treće mjesto 4.c razred. U odbojci su profesorice izašle kao pobjednice.

Na taj je način, u sportskom  raspoloženju, priveden završetku još jedan Dan škole.

Katarina Dinješ Gros