Članovi Stručnog vijeća u školskoj 2021./2022. godini
  6. Višnja Zec
  7. Daniela Žiža Gebhardt

Svjetski dan poezije

U suradnji s Aktivom stranih jezika organizirali smo u školskoj knjižnici pjesničko druženje na Svjetski dan poezije 21.3. Učenici 1.a, 1.f i 3.a razreda (Dino, Ivana, Martina, Klara, Anamarija, Vanja i Tea) pročitali su svoje pjesme koje su napisali na satu Hrvatskoga jezika i pokazali da poezija živi u nama iako toga često nismo svjesni. Glazbena pratnja na gitari (Tea, 2.a) ovom pjesničkom događanju dala je završni ton.

Dan žena

ŽENSKO ISKUSTVO ŠTEFICE CVEK

Učenice 3.d razreda obilježile su Dan žena u školskoj knjižnici čitajući dijelove romana Dubravke Ugrešić Štefica Cvek u raljama života.

Razgovarale su o pročitanom romanu te analizirale likove i teme. Usporedile su melankoličnu tipkačicu i njezine mane s likovima žena heroina 21. stoljeća. Izradile su strip i predložile savjete za Šteficu i njezin happy end.

ŽENA JE NADAHNUĆE, SMISAO, MUDROST, EMOCIJA ...

Ljubav i poezija

Tijekom mjeseca veljače školska knjižnica bila je u znaku ljubavi i poezije.

Učenici 1.f,  3.d i 4.a razreda sa profesoricama Z. Adamović i D. Ž. Gebhardt te prof. B. Matićem  i knjižničarkom Lj. Bardić sudjelovali su u radionici black out poezije.

Na zanimljiv i kreativan način, dekonstrukcijom teksta, učenici su konstruirali nove vizualno-poetične tekstove na temu ljubavi.

Black out poezija je dokaz  da u umjetnosti svi sudjelujemo i da je umjetnost svuda oko nas.

« Veljača 2022 »