Učenička zadruga Ister

Učenička zadruga Ister počela je sa radom 2016. godine s ciljem   stvaranje poticajnoga okružja za razvoj poduzetničke kompetencije učenika. Povezivanje škole s gospodarstvom, tržištem rada i lokalnom/ regionalnom zajednicom s posebnim naglaskom na mentorski rad i iskustveno učenje, učenicima  razvija osjećaj za inicijativu i poduzetništvo, tj. poduzetnička znanja, vještine i stavove. Zadruga učenicima omogućava primjenu teorijskih znanja u praksi i razvoj vještina i kompetencija za proizvodnju i plasman proizvoda. Učenici rade na uzgoju voća, proizvode prerađevine od voća i povrća,  izrađuju prirodne sapune i kupke, te ukrasne predmete. Za gotove proizvode učenici osmišljavaju dizajn ambalaže i deklaracije, plasiraju proizvode na lokalnim sajmovima, na lijepim i kreativnim štandovima. Time se učenicima omogućava razumijevanje temeljnoga ekonomskog procesa (ideja – planiranje – realizacija – stvaranje nove vrijednosti). Pretvaranje ideje u djela jača samopouzdanje i odgovornost učenika, razvija sposobnost planiranja, organiziranja te vođenja projekata kako bi se postigli određeni ciljevi. Promiče se etično ponašanje i etičke vrijednosti te odgovorno i transparentno upravljanje, u skladu sa zakonom.

Ove godine, proširen je školski voćnjaki, a u planu je i sadnja povrtnjaka, čime će se proširiti djelatnost zadruge. Proizvodit ćemo prerađevine od voća, ukusne i zdrave, potpuno prirodne. Posjetite naše štandove na lokalnim sajmovima i probajte naše proizvode.

IZRADA UKRASNIH PREDMETA

Vrijedne ruke naših zadrugara školski su kutak obojile jesenskim bojama....

a ovim veselim strašilom donijeli toplinu u školski hol

listopad 2021.