Mjesec borbe protiv ovisnosti

Autor: Nevena Varga, 7. 12. 2021.

I ove godine u našoj školskoj knjižnici pridružili smo se obilježavanju Mjeseca borbe protiv ovisnosti.

Međunarodni Mjesec borbe protiv ovisnosti obilježava se u razdoblju od 15. studenoga do 15. prosinca.

Cilj obilježavanja je upozoriti cjelokupnu javnost na problem zlouporabe svih sredstava ovisnosti  te potaknuti sve subjekte u društvu na aktivnu  borbu protiv ovisnosti.

Profesorica Ivana Pisačić u sklopu predmeta Zdravstveni odgoj  održala je radionice s učenicima; 1.a razreda, 1.f razreda i 2.d razreda.

Učenici 1.a razreda  istraživali su „modernu“ ovisnost- ovisnost o digitalnoj tehnologiji, kojoj je ovo pandemijsko vrijeme pogodovalo.

Razvila se zanimljiva debata; Koliko vremena je „normalno“ provesti na internetu? Kako sačuvati osobnost i identitet na društvenim mrežama?

Rezultat rada i istraživanja je prigodan plakat.

Učenice 1.f i 2.d razreda istraživale su štetan utjecaj alkohola, cigareta i droge na adolescente.

Razdoblje adolescencije je razdoblje u kojem se mlada osoba“traži“ i podložna je raznim lošim utjecajima okoline i društva.

Učenice su zaključile da je bitno educirati se o štetnosti alkohola, cigareta i droge te treba pronaći neke aktivnosti koje vas raduju ili baviti se sportom te razgovarati s roditeljima i stručnim osobama.

Knjižničarka je priredila izložbu knjiga na temu“Čiste glave bez cuge i trave“ te učenicima predstavila knjige koje govore o ovisnosti.

Ljilja Bardić

Sjednica Nastavničkog vijeća u četvrtak 13. siječnja 2022. u 12:30 sati.

« Siječanj 2022 »